Bezpečnostní dveře SHERLOCK® - slevy na sestavy až do 2600 Kč s DPH !!!

 

Bezpečnostní a protipožární dveře SHERLOCK

dveře SHERLOCK Více informací

Bezpečnostní, protipožární a interiérové dveře GERBRICH

Více informací

Tucet dobrých rad pro výběr a koupi bezpečnostních dveří

Zvažujete-li koupi bezpečnostních dveří, určitě vám při výběru pomůže tucet našich dobrých rad.

Budou se vám hodit před sepsáním objednávky, abyste si lépe ujasnili, jaký model dveří potřebujete. Připravte si odborné otázky, které si necháte prodejcem vysvětlit.

 1. Bezpečnostní dveře nikdy nekupujte jako poslední věc do nového či rekonstruovaného bytu. Naopak, dveřmi je nejlépe začít.
 2. Nejdůležitějšími parametry pro rozhodování by měla být vždy kvalita a funkčnost dveří, ne jen zajímavý design či nízká cena. Zeptejte se na technické, bezpečnostní i užitné vlastnosti dveří.
 3. Rozdíly v cenách znamenají i rozdíly funkční. Zeptejte se na odlišné bezpečnostní třídy u jednotlivých dveří a nechte si vysvětlit jejich specifické vlastnosti.
 4. Pouhý počet uzamykacích bodů nemusí být rozhodující. Nechte si důkladně vysvětlit rozdíl mezi aktivními a pasivními čepy, jejich význam a způsob, jakým zapadají do zárubně.
 5. Poraďte se o možnosti výměny vaší zárubně. Jestliže původní zárubeň nesplňuje potřebné parametry ani po jejím případném zpevněním, potom není vhodná pro kvalitní instalaci bezpečnostních dveří a je třeba ji vyměnit.
 6. Zámek a zámková vložka jsou dvě odlišné součásti dveří. Nechte si vysvětlit jejich funkce a rozdílný vliv na celkovou funkčnost a bezpečnost dveří.
 7. Důležité je i to co nevidíte. Nechte si vysvětlit, jaká je vnitřní výplň jednotlivých dveří a jaké funkce zde plní (protipožární zabezpečení, odhlučnění, zateplení).
 8. Dražší dveře mohou vést k úsporám. Zjistěte si, zda vaše pojišťovna poskytuje slevy na pojistném při instalaci bezpečnostních dveří a jaké parametry musí takové dveře splňovat.
 9. Nejen doba záruky je důležitá. Ověřte si jak délku záruční doby, tak její rozsah, na co všechno se vztahuje a kde ji lze v případě potřeby uplatnit.
 10. Při výběru příslušenství myslete na to, kdo a jak často bude dveře otevírat. Nechte si poradit, jakou zvolit bezpečnostní vložku a počet klíčů.
 11. Mít jistotu je důležité. Nechte si předem ukázat všechny certifikáty pro vámi zvolený typ dveří, ověřte si, že jsou platné a že deklarují všechny technické vlastnosti, pro které bezpečnostní dveře kupujete.
 12. Důležitá je pomoc v nouzi. Ověřte si, jakým způsobem a v jakém rozsahu funguje záruční servis vašeho prodejce a jak je zajištěn servis pozáruční.

Pokud se Vám zdá, že některým pojmům nerozumíte, nebo si nejste jisti, co znamenají, může Vám pomoci malý slovníček pojmů.

ZDARMA

nezávazná obhlídka
a zaměření dveří

Zadejte prosím Vaše jméno
a telefonní číslo, náš technik
se Vám ozve.

Navštivte naší vzorkovou prodejnu, případně nás můžete kontaktovat na telefonních číslech 596 910 910, 595 043 713, 604 283 985.

 • ul.Hrnčířská 22
 • 748 01 Hlučín
 • tel.: 596 910 910
 • tel.: 595 043 713
 • mob.: 604 283 985

Pracovní doba:
Po - Pá 8:30-12:00, 12:30-17:00